Офіційний сайт Кантівського товариства в Україні

На головну / Корисні посилання / Публікації / Конференції та семінари / Відео / Кант і трансцендентальна філософія

АНОНСИ

12 червня 2021 р., з 10 до 13 години, Кантівське товариство в Україні планує провести онлайн-семінар: "Кант і метафізика: традиція і сучасність".

Плануються наступні доповіді:

Федорченко, Ю. Кантовий шлях метафізика та конкурсне питання Пруської академії наук 1761 (1763) року.

Козловський, В. Кант про точки дотику метафізики і науки.

Терлецький, В. Метафізичне в "Критиці сили судження".

Циба, В. Кантів метафізичний дуалізм в інтерпретації Селарса. 

Про можливі зміни формату заходу та посилання буде повідомлено додатково.

Радо запрошуємо усіх зацікавлених колег і просто охочих долучитися до семінару.*** 

Кантівське товариство в України за підтримки Українського філософського фонду і за сприяння кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»

7 і 13 грудня 2019 року проводить дводенний

ТЕОРЕТИЧНИЙ СЕМІНАР

з нагоди 250-річчя події в житті І. Канта, що спонукала до відкриття нових горизонтів філософського мислення: «Рік [17]69 надав мені велике світло» (Kant, I. AA XVIII, 69).

ТЕМАТИКА СЕМІНАРУ

Віталій Терлецький говоритиме про концепт «великого світла» в дослідницькій літературі та про контроверсійність його інтерпретацій.

Юрій Федорченко розгляне цей концепт «великого світла» в контексті метафізики.

Віктор Козловський зосередиться на ґенезі проблематики трансцендентальної естетики, насамперед теорії простору, в працях Канта кінця 60-х рр. XVIII ст.

Іван Іващенко покаже, як сучасний американський філософ Роберт Брендом оригінально тлумачить Кантове розуміння правил і що за цим стоїть.

В’ячеслав Циба звернеться до сучасного прочитання Кантової епістемології в англосаксонському світі, що перебуває під значним впливом філософії Вільфрида Селарса.

Перший день роботи семінару, присвячений традиційному кантознавчому дослідженню, відбудеться 7 грудня, початок о 12:00 в ауд. № 118 першого корпусу НаУКМА.

Другий день роботи семінару, присвячений сучасному американському кантіанству, відбудеться 13 грудня, початок о 17:00 в ауд. № 323 першого корпусу НаУКМА.

Радо запрошуємо усіх зацікавлених колег і просто охочих долучитися до семінару.